Гардероб новонародженого
Вважається, що жінка повинна знати про немовлят все, тільки тому, що вона – жінка. Але, на жаль, в генах представниць прекрасної половини людства не закладені знання про те, як правильно доглядати за маленькими дітьми, як їх годувати, купати, одягати. Цього доводиться вчитися у мами, більш досвідчених подруг, консультантів або ж, долаючи природний страх, все пізнавати самої, роблячи несерйозні, але прикрі помилки. Метод проб і помилок має повне право на існування, але навряд чи хтось з майбутніх матерів при наявності альтернативи спочатку дізнатися все в теорії, спеціально буде ставити досліди над своєю дитиною.
Жінка може пристрасно хотіти малюка, але одночасно з цим відчувати непідробний жах від того, що вона не знає і не вміє доглядати за такими крихтами. Десятки нових предметів, правил, все таке маленьке і тендітне змушують нервувати як жінку, так і чоловіка, які не мають практичного досвіду по догляду за немовлям. Згадайте, як всі розчулюються при вигляді пінеток або повзунків – але тільки у майбутньої мами в голові крутяться питання:
А в яку погоду це треба одягати?
А скільки пар повзунків, сорочечок, бодиков потрібно дитині?
Яка тканина краще для малюка?
і багато, багато інших.
На думку фахівців, зачаття і вагітність проходять легше, якщо жінка перебуває у спокійному і впевненому душевному стані. Почуття захищеності можуть дати теоретичні знання про догляд за дитиною, підкована і впевнена в правильності своїх дій мама, буде сприймати всі клопоти, пов'язані з появою малюка, з посмішкою і без занепокоєння.
Що повинно бути в гардеробі малюка.
Що ж повинно бути в гардеробі малюка, щоб він завжди був одягнений по погоді, а мама не поспішала з пранням?
Жінки, тільки що планують вагітність, але вже цікавляться усім, що стосується малюків, повинні знати, що до двох років вік дитини вимірюється місяцями. Тому, купуючи одяг, дивіться на маркування на етикетці – цифри будуть позначати віковий період, для якого підходить цей розмір. Наприклад, 0-3 – це одяг для новонародженого і до трьох місяців, 6-12 – відповідно річ для дитини від півроку до року. Також на етикетках виробники часто вказують зростання дитини. Стандартний розмір для новонародженого – це 56 див. Одяг для новонароджених буває різна – є зовсім крихітні дрібнички, розраховані на недоношених або дрібних діток до трьох кілограм і менше 50 див. Орієнтуйтеся за даними узд про розмір плоду, але все ж не купуйте багато одиниць речей самого маленького розміру – за перший місяць життя діти можуть додати у вазі до двох кілограм.
Дуже зручно купувати одяг комплектами – гарний набір на виписку, декілька більш простих, але не менш зручних для дому – в них є все необхідне і речі добре поєднуються за кольором та розміром. Такий набір може стати відмінним подарунком для жінки, у якої скоро має народитися дитина.
Що включають набори та комплекти
Боді і повзунки
Боді і повзунки дуже зручні для новонароджених, а використання різних моделей дозволяє домагатися максимального комфорту, як для малюка, так і для його мами. Боді бувають з довгим і коротким рукавом, а також з горловиною, що має розрізи внахлест або кнопочки. Немовлята погано тримають голову, мають слабкі м'язи шиї, тому просунути голову в звичайну, туговатую горловину не так вже просто, та й небезпечно. Боді з розрізами більше підходять для літа – так як горловина може довільно німого розходитися. Боді з кнопочками дозволяють одязі сидіти більш щільно до тіла, зберігаючи тепло – тому такий фасон кращий, коли прохолодно. Так само перевагою боді є фіксація між ніжок – спина у дитини завжди закрита, яким би єгозою він не був. Повзунки ж можуть бути на гумці і на лямках, які застібаються на плічках. Рекомендується випробувати обидві моделі, щоб зрозуміти, в який вид повзунків мамі простіше і легше одягати малюка.
Сорочечки
Їх зазвичай використовують в якості легкої одяг для дитини під пелюшку або в літню спеку, для захисту від сонця і пилу. Пам'ятайте, сорочечки, як і вся малишових одяг, надівається швами назовні.
Шапочки
Голову треба тримати в теплі – ми це знаємо з дитинства. У новонароджених така ніжна шкіра, відкритий джерельце, що голова просто просить про захист. М'які шапочки зігріють дитини і будуть підтримувати потрібну температуру, тільки треба запастися комплектом головних уборів, в якому будуть шапочки від найбільш легких і тонких до теплих зимових.
Антицарапательные рукавички
Новонароджені можуть мати гострі нігтики, які навіть при своєчасному підстригання відростають дуже швидко. Також малюки ще не вміють контролювати свої ручки, і можуть подряпати ніжну шкіру навколо очей або на личку. Рукавички допоможуть уникнути цього.
Шкарпетки
Симпатичні шкарпетки допоможуть не тільки зберегти тепло крихітних ніжок, але і стати першою іграшкою. Яскраві шкарпетки будуть привертати увагу дитини до його ніжок, стимулюючи тим самим розвиток великої моторики. А якщо купити шкарпетки з дзвіночками або яскравими м'якими деталями – ви на довго займете свого малюка.
Кардигани
Теплі светри, кардигани дуже зручні – з їх допомогою можна швидко навчитися одягати дитину по погоді – в осінньо-весняний час обійтися без куртки, взимку підчепити під комбінезон і при бажанні в приміщенні легко зняти.
Куртки та комбінезони
Без куртки, комбінезона, теплого конверта не обійтися. Ці речі дозволять малюкові залишатися в комфортних умовах навіть у морозні дні. Зверху малюка можна прикрити шаллю, пледом або ковдрою.
Великою популярністю серед молодих мам користується дитячий одяг торгових марок Бетіс(Україна) , Flexi (Туреччина). Справа в тому, що в ній передбачено все, що може допомогти молодій мамі впоратися з малюком, а також її якість дозволяє часто прати, віджимати речі, без шкоди для зовнішнього вигляду. Тканини, з яких зроблена одяг, м'які і гіпоалергенні, зручні кнопки-застібки не містять шкідливого для немовлят нікелю, строчки рівні і акуратні – крихітні пальчики дитини не заплутаються у випадково випущених нитках, ну а сам крій речей зручний для дитини і дозволяє мамі його швидко переодягти.
Одягаючи дитину в прохолодне час, пам'ятайте правило трьох шарів – тобто одягу на дитині повинно бути три шари, тоді ви зможете легко регулювати температуру. Наприклад, одягнувши майку, кофту і куртку, ви можете в приміщенні зняти куртку, або при різкому потеплінні відмовитися від майки – дитині буде комфортно. Тому малюкові потрібно чимало одягу – адже він не тільки мажеться, але ще дуже чутливо реагує на температурні зміни. Метод пошарового одягання дозволить вам створювати комфортні умови для дитини завжди і скрізь.
- Важливі особливості одягу для недоношених малюківНародження недоношеної дитини є великим випробуванням для батьків. Такий малюк потребує особливого догляду, уваги та турботи. Одяг для недоношених дітей має специфічні вимоги, які забезпечують комфорт, безпеку та сприяють здоровому розвитку. Тому важливо розібрати у тонкощах, зрозуміти, як обрати та що саме.Повна версія статті
- Палантини для хрещення: правила вибору, використанняПалантин для хрещення – це довгий шарф або накидка, яка використовується під час християнського обряду хрещення. Він є важливим елементом традиційного обрядового одягу, символізуючи чистоту, благословення та духовне оновлення. Часто він виготовляється з ніжних тканин, таких як шовк або атлас, і може бути прикрашений вишивкою, мереживом або релігійними символами.Повна версія статті