Кошик
81 відгук
BetiS
+380 (67) 503-58-65

Таїнство хрещення діток

Таїнство хрещення діток

Питання хрещення дитини після її народження один з найбільш важливих і хвилюючих батьків. Виникає безліч питань, щодо цієї дражливої теми: чи треба це робити, а якщо робити – то як, по яким звичаям, що для цього потрібно і так далі.

Давайте обговоримо, які є варіанти відповідей на дані питання і як поступати кожному.

Отже, для початку, що ж таке хрещення і навіщо воно потрібно? Власне, майже всім православним відома церковна інтерпретація важливість хрещення – очищення від первородного гріха, знайомство з Богом, захист від «нечистих сил». Однак є й альтернативна версія для тих, хто менш віруючий – наші предки вважали породіллю – посередником між світами живих і мертвих і коли малюк досягав 40-денного віку його хрестили за всіма канонами, і він отримував свого Ангела - хоронителя.

Чому обряд хрещення проводиться саме на 40-й день? Одним з основних пояснень цього є становлення організму малюка. Дитина в цей період налаштовується на правильну роботу всіх своїх систем, починаючи з серцебиття і дихання, закінчуючи режимом дня. І приблизно до сорока днів, коли «всі системи приходять в норму», нового чоловічка можна знайомити з навколишнім світом. Плюс до всього дитина в цьому віці більш спокійний і майже завжди спить, а також важливо – у дитини вже є навик рефлекторно затримувати дихання при зануренні в купіль під воду.

Але, звичайно ж зазначимо, що саме вік до 40 днів – не аксіома. Хрестити людину можна в будь-якому віці. І робити це може не тільки священик – Церква дозволяє в разі критичної ситуації матері самій хрестити малюка.

Слідом варто визначитися з вибором хрещених батьків. Тут все досить просто – це повинні бути люди, дуже близькі Вам і Вашій родині, а також близькі до церкви.

Тепер, коли ви визначилися з хрещеними батьками, саме час вирішити, де саме буде проведено обряд. Власне, ніякого принципового значення, в якій саме церкві ви окрестите малюка, не має. Головне, це має бути церква вашої конфесії, а велика вона чи маленька, знаменита чи ні, ролі не грає.

Все таинство крещения заключается в традициях, когда девочку держит на руках крестный отец, а мальчика – крестная мать. После омовения в купели они меняются: теперь девочку держит крестная, а мальчика – крестный. Малыш на время проведения обряда не должен быть сильно одет. Иногда священники требуют снять даже подгузник. Длительность обряда православного крещения не превышает часа. После завершения, священник с ребенком на руках трижды обходит купель. Если крестили мальчика, его еще вносят в алтарь, девочку священник преклоняет пред иконой Божией матери.

І по закінченню всіх обрядів всі запрошені гості йдуть святкувати хрестини.

На цьому етапі ми з Вами перервемося, так як інформації попереду ще багато, ми ще обговоримо належні подарунки на хрестини для малюка, більш докладні потреби в обряді і святковий стіл на хрестини!

 

Instagram страницка: http://www.instagram.com/mybabyukraine/

Інші статті
 • Палантини для хрещення: правила вибору, використання
  Палантини для хрещення: правила вибору, використання
  Палантин для хрещення – це довгий шарф або накидка, яка використовується під час християнського обряду хрещення. Він є важливим елементом традиційного обрядового одягу, символізуючи чистоту, благословення та духовне оновлення. Часто він виготовляється з ніжних тканин, таких як шовк або атлас, і може бути прикрашений вишивкою, мереживом або релігійними символами.
  Повна версія статті
 • Які речі можна та треба купити дітям для хрещення?
  Які речі можна та треба купити дітям для хрещення?
  Хрещення – це важлива подія в житті дитини та її сім'ї, що супроводжується багатьма традиціями і обрядами. Для цього особливого дня існує ряд необхідних речей, які допоможуть зробити церемонію урочистою та незабутньою. Дуже важливо уважно розібратися у тому, які речі можна купити дітям для хрещення та як їх правильно обрати, де замовити.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner