Кошик
78 відгуків
BetiS
+380 (67) 882-17-90

Як привчити малюка спати окремо в ліжечку

Як привчити малюка спати окремо в ліжечку

Дітки в будь-якому випадку звикають з дитинства спати з батьками, адже, будучи ще зовсім крихіткою всі сплять поруч з мамою. Таким чином зв'язок між мамою і дитиною стає міцнішою, а мама до того ж не встає по сто разів за ніч, щоб перевірити, як спить її скарб, не розкрилося воно не замерзло і багато іншого.

Проте час йде дуже швидко, і настає той момент, коли батьки починають навчати дитину спати окремо. Так давайте сьогодні обговоримо, як правильно почати процес окремого сну і як не травмувати малюка.

Конкретних критеріїв за віком, з якого діти повинні спати окремо в ліжечку немає. Всі люди різні, у когось діти більш спокійно можуть засинати в своєму ліжечку, окремо від мами, іншим же і в 4 роки необхідно спати з мамою. Існують загальні рекомендації, коли дитина може починати спати окремо, яких можна дотримуватися всім:

· Коли малюк відлучився від грудного вигодовування

· Сон вночі у дитини став тривалим близько 5 - 6 годин

· На руках малюка тримають менше 1/3 всього часу

· Може знаходиться один в кімнаті близько 10 - 15 хвилин

Якщо ви помітили, що ваш малюк уже підходить під вище перелічені пункти, можете пробувати поступово привчати його до власної ліжечку. Все це досить складний процес, будьте готові, що дитина іноді буде прокидатися вночі і приходить до вас у спальню, щоб заспокоїться. Наберіться терпіння і прийміть, як сильно дитині потрібна батьківська любов і турбота.

Отже, ми пропонуємо Вам кілька перевірених варіантів, як привчити дитину спати окремо в своєму ліжечку.

ПЕРШЕ. Процес повинен бути поступовим

Для початку приберіть одну, бічну стінку у його дитячого ліжечка. Укладіть його спати на його місці, а якщо раптом малюк прокинеться, то мамі буде досить просто перекинуться або посунутися ближче. І таким чином, поступово, відсувайте ліжко на пару сантиметрів від батьківського ліжка на відстань витягнутої руки або більше. Якщо Ваш малюк більше не плаче, то ви впоралися.

ДРУГА. Існує і альтернатива, швидке відлучення

Цей метод підійде для більш дорослих дітей. Поговоріть з дитиною і заздалегідь підготуйте його у тому, що він буде спати у своїй кімнаті, в своєму ліжку, як дорослий. Діти цього віку прагнуть до самостійності, не пропустіть цей момент. Разом з дитиною виберете для нього постільна, розкладіть подушки. Загалом залучіть дитину до організації свого ліжка і своєї кімнати також.

І ось Вам парочка невід'ємних умов, що допоможуть швидше впоратися із завданням:

  • Нічник. Неймовірно затишна та комфортна річ. Купіть його дитині і вмикайте перший час, щоб малюку було не так страшно залишатися одному в кімнаті. Особливо зараз, коли різноманітність каганців зашкалює.
  • Казки на ніч. Перевірений століттями метод, який допомагає діткам заснути.
  • Підстройте переїзд малюка в своє ліжечко або кімнату під знаменну дату: день народження, новий рік та інше.

Пам'ятайте, кожна дитина індивідуальна. Якщо якийсь із методів Вам не підходить, то шукайте інші способи, комбінуйте і найголовніше – почуйте вашої дитини, зрозумійте, що конкретно його турбує і що допомагає йому заспокоїтися. Повільно, але вірно ви прийдете до спільного рішення. Які б не були причини, за якими ви вирішили, що пора спати окремо – обміркуйте своє рішення, побудуйте план і слідуйте їй! Як і в усьому при вихованні дітей, така зміна обстановки пройде тим успішніше, чим більш послідовні будете ви самі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner