Коліки у новонароджених: ознаки та ефективне лікування
Кишкові кольки – ця фраза хвилює кожну маму в перші місяці життя її малюка. На жаль, з такою проблемою стикаються більшість немовлят зазвичай з 2-х тижневого віку.
Кольки виражаються в гострому болі живота, що пов'язано з підвищеним газоутворенням в кишечнику дитини. На це може вплинути адаптація кишкового тракту новонародженого до нових умов розвитку в зовнішньому середовищі. І звичайно ж таку біль малюк висловлює невдоволення і плачем, який може тривати протягом довгого часу.
Коли почнуться коліки у Вашого малюка, то не переживайте і будьте впевнені, що це трапляється з кожним! Все абсолютно здорові дітки, маючи хороший апетит, стикаються і з коліками.
Як же полегшити період кольок для малюка?
Для початку потрібно розібратися більш детально в симптомах, які проявляються при кольках, тоді стане більш зрозумілою причина виникнення, а, отже, разом ми розкриємо секрети, як допомогти своєму маляті. Питань виникає багато, давайте по порядку.
Перше – це малюк починає часто плакати, підтягуючи коліна до животика. Отже, можна помітити у малюка і здуття животика, яке зазвичай починається близько 10-го дня життя аж до 3 – 4 місяців. Іноді при кольках у малят може спостерігатися швидкий набір ваги.
Звичайно ж батькам важко спостерігати за болями дитини і хочеться скоріше допомогти малюкові. Існує кілька перевірених методів, як полегшити біль дитини при кольках.
- Робіть масаж дитині, погладжуючи його животик за годинниковою стрілкою.
- Узявши малюка на руки можна полегшити йому біль, дитина на руках розслабиться і спазм зменшиться.
- Спробуєте прогріти животик дитини, поклавши на нього теплу пелюшку.
- Поиграйтесь з дитиною в гру «літачок»: візьміть її на руки обов'язково животом вниз і злегка погойдуйте в різні сторони. Такі маніпуляції зазвичай дуже веселять діток, і вони перестають вередувати. Спробуйте :)
- І наостанок, спробуйте зробити малюкові теплу ванну, додавши туди ромашку.
Звичайно ж в інтернеті, на форумах або за порадою друзів/родичів потрібно пробувати і інші методи у боротьбі з коліками, адже дітки всі абсолютно різні. Також існує і альтернативні способи – це пробувати різні аптечні засоби, які також мають місце бути. Ви повинні розуміти, що коліки – звичайне явище у новонароджених, і до 3-4 місяців це пройде, оскільки до цього часу шлунково - кишковий тракт дитини буде розвинений вже досить добре.
Таким чином організм малюка зростає і перенастроюється, а також адаптується до зовнішнього середовища і продуктів харчування. Мікрофлора дитячого організму буде добре функціонувати при збалансованому співвідношенні корисних і нейтральних мікроорганізмів. Щоб цьому посприяти, десятки корисних бактерій беруть участь у різних процесах функціонування дитячого організму, формуючи при цьому дитячий імунітет.
Знаючи хоча б приблизно будова і формування організму дитини вам стане набагато легше і зрозуміліше розібратися у своїх діях, тому малюкам у перші 5 місяців потрібно приділяти особливу увагу, щоб допомогти сформувати здорову мікрофлору. Адже в майбутньому від цього буде залежати самопочуття дитини та її розвиток.
Удачі вам і терпіння! :)
- Важливі особливості одягу для недоношених малюківНародження недоношеної дитини є великим випробуванням для батьків. Такий малюк потребує особливого догляду, уваги та турботи. Одяг для недоношених дітей має специфічні вимоги, які забезпечують комфорт, безпеку та сприяють здоровому розвитку. Тому важливо розібрати у тонкощах, зрозуміти, як обрати та що саме.Повна версія статті
- Палантини для хрещення: правила вибору, використанняПалантин для хрещення – це довгий шарф або накидка, яка використовується під час християнського обряду хрещення. Він є важливим елементом традиційного обрядового одягу, символізуючи чистоту, благословення та духовне оновлення. Часто він виготовляється з ніжних тканин, таких як шовк або атлас, і може бути прикрашений вишивкою, мереживом або релігійними символами.Повна версія статті