Грудне вигодовування – режим годування, користь і поради молодим мамам
Годування грудьми – природний фізіологічний процес закладений природою, і єдина складність полягає лише в тому, що багато молоді мами просто не знають, як правильно організувати грудне вигодовування. Сьогодні ми поговоримо про неймовірну користь ГВ, а також розкриються деякі секрети, які зовсім не важко буде виконувати, що призведе до гарного результату.
Користь материнського молока
Таке молоко є саме по собі кращою їжею для новонародженого. Жодна суміш і тварина молоко не зрівняється по своїй цінності з материнським молоком, воно легше засвоюється дитячим організмом і забезпечує здоровий ріст і розвиток малюка.
Тому бажано малюка відразу ж після пологів прикладати до грудей мами. Подібний контакт «шкіра до шкіри» запустить природний механізм лактації в організмі жінки. Не чекайте після цього відразу молоко, з'явиться більш цінну речовину – молозиво. Цю рідину по праву вважають «першим щепленням» для дитини, з-за високого вмісту вітамінів, ферментів, антитіл і багато іншого.
У перші шість місяців життя малюкові необхідно тільки материнське молоко. При грудному вигодовуванні в цей період зазвичай не потрібна ніяка інша їжа, а також вода.
Тільки по закінченню хоча б цього періоду можна потроху вводити і інші поживні речовини, так малюк буде готовий до введення прикорму – нових продуктів в його раціоні.
Важливо також враховувати правильне положення дитини при годівлі: потрібно стежити, як тіло малюка розгорнуто у бік матері, знаходиться досить близько до тіла мами і повинно бути розслаблено.
В такому випадку, якщо дитина знаходиться в правильному положенні і отримує груди по кожному його бажанням, приплив молока в матері не зменшиться. Також не варто давати дитині прикорм або пиття. Матерів потрібно переконати, що для харчування дитини цілком достатньо одного грудного молока, якщо воно є в необхідній кількості. Тобто, у будь-який момент початку занепокоєння дитини спочатку давайте йому груди. Якщо малюк відмовиться, то, можливо, його турбує інше: йому може бути жарко, холодно, мокро, дискомфортно, щось болить. Однак у більшості випадків з грудьми дітки заспокоюються.
Фахівці в цей період рекомендують відмовитися від пустушки. Хоч це і зручний варіант, але він може негативно позначитися на лактації, яка прямо залежить від смоктання грудей. Для дитини у використанні пустушки теж є мінуси, про який ми писали раніше.
І ще не менш важливим моментом є нічне годування. У молоці наявний гормон пролактин в нічний час виробляється більш інтенсивно. До того ж вночі годувати малюка набагато простіше, коли той спить разом з батьками.
Загальні рекомендації по прикармливанию
У віці від 6 до 12 місяців: годування грудьми за вимогою; іншої відповідної віком свіжої спеціально приготовленою їжею 1-5 разів на день.
У віці від 12 місяців і старше (до 24 місяців): грудне вигодовування, якщо того бажають мати і дитина, а також свіжа спеціально приготовлена їжа 5 разів на день.
Важливим моментом є харчування мами вчасно ГВ
Щоб молодій мамі правильно організувати грудне вигодовування важливо дотримуватися до і під час годування здорового, збалансованого харчування.
Перед тим як ввести в раціон дитини інші суміші, радимо ще раз все обміркувати і порахувати фінансові наслідки. Для забезпечення здорового розвитку малюка обов'язково дотримуйтесь всіх інструкцій від виробника суміші, зазначеним на упаковці. Щоб правильно обрати найкраще харчування для Вашої дитини, ми радимо Вам завжди консультуватися з Вашим лікарем або іншим професійним педіатром.
- Важливі особливості одягу для недоношених малюківНародження недоношеної дитини є великим випробуванням для батьків. Такий малюк потребує особливого догляду, уваги та турботи. Одяг для недоношених дітей має специфічні вимоги, які забезпечують комфорт, безпеку та сприяють здоровому розвитку. Тому важливо розібрати у тонкощах, зрозуміти, як обрати та що саме.Повна версія статті
- Палантини для хрещення: правила вибору, використанняПалантин для хрещення – це довгий шарф або накидка, яка використовується під час християнського обряду хрещення. Він є важливим елементом традиційного обрядового одягу, символізуючи чистоту, благословення та духовне оновлення. Часто він виготовляється з ніжних тканин, таких як шовк або атлас, і може бути прикрашений вишивкою, мереживом або релігійними символами.Повна версія статті