Кошик
82 відгуків
BetiS
+380 (67) 503-58-65

Етапи розвитку зору у новонародженого

Етапи розвитку зору у новонародженого

Новонароджений малюк – це не маленька копія дорослої людини, як деякі вважають. Всю систему органів новонародженого чекає довгий шлях розвитку і вдосконалення. В тому числі це стосується і зорових органів дитини. Наше завдання як батьків, зробити все можливе для підтримки та правильного формування основи всіх майбутніх досягнень дитини – його зору.

Отже, почнемо з того, що дитина починає чути ще, перебуваючи в животі. А бачить він буквально з перших хвилин життя, просто по-своєму. Тобто дитина бачить обриси предметів, реагує на яскраве світло, закриваючи їх, розрізняючи все в чорно-білому кольорі. Після перших днів життя, близько 10 - ти, малюк починає відчувати матір по запаху, а бачити і розпізнавати її вже з 3 - 5 місяців.

У чому ж полягає особливість формування зору у новонароджених?

Природа зародження і розвитку немовляти в утробі матері неймовірно складна. Нервова система дитини починає формуватися ще задовго до народження, як розповідають фахівці, 3 - 12 тижні прийнято вважати критичним періодом внутрішньоутробного розвитку. Саме тоді відбувається закладка життєво важливих органів і систем.

Порушення формування органу зору може бути викликано дефіцитом вітаміну А (сліпота), надмірним введенням цукрознижувальних препаратів із групи сульфаніламідів (недорозвинення зорового нерва, вроджена катаракта) і навіть прийомом аспірину (народження маловесного дитини з високим ризиком зорових розладів). Тому бережіть себе з самого початку вагітності і обов'язково консультуйтеся з лікарем!

У перші місяці життя відбувається максимально швидке розвиток зору у новонародженого. Діти починають краще реагувати на світло, чіткіше бачать оточуючих, поповнюють свою колекцію різноманітними картинками і відточується одночасний рух очей.

Аж до 4 - го місяця життя лікарі вважають зір дитини недосконалим, однак весь цей період відбувається основне формування зору. У перший місяць життя дитина вже може ненадовго зафіксувати на чомусь одному погляд і розширюється огляд на більш близьке простір. У період другого місяця розвитку дитина воліє фіксувати погляд на яскравих рухомих іграшки у всіх напрямках.

Ближче до 3 - 4 місяців для малюків стануть дуже актуальні підвісні брязкальця, що дуже посприяє розвитку зору. Особливо в цей прекрасний період життя дитина починає радувати своїх батьків посмішкою. Тут же починається новий етап розвитку – пізнання відстані і об'ємності предметів. Більш чітко сприйняття об'єму у дітей розвивається тоді, коли вони починають пересуватися в просторі.

Паралельно з тим і дуже стрімко розвивається слух малюка, тому розмовляйте з ним максимально часто, щоб в майбутньому дитина не закрився від вас і швидше почав сам з вами спілкуватися.

З 5 – го місяця дитина починає усвідомлювати простір, вміє стежити за предметами, що рухаються не тільки з боку в бік, але і вгору-вниз. В дитячому організмі всі системи розвиваються синхронно, і в цьому віці зір і моторика «працюють» разом: очі бачать предмет, а ручки дозволяють його взяти.

Далі з 6 – ти місяців і до року відбувається завершальне розвиток, дитина починає освоювати кольору, до цього часу його очі стають як у мами або у тата, тобто набувають постійний, свій власний колір. За підсумком дитина виростає і починає бачити не тільки окремі обриси, а повноцінну картинку, що оточує його.

Щоб підсумувати, хотілося б сказати, що розвиток дитини йде стрімко і невблаганно. Тому починайте показувати малюкові фарби навколишнього світу з самого раннього віку, що послужить його швидкому розвитку зорової функції. Хваліть свого малюка, говоріть з ним, посміхайтеся, називайте ласкавими словами і більше притискайте до себе – тоді ви отримаєте неймовірну зв'язок мами і дитини.

Інші статті
  • Важливі особливості одягу для недоношених малюків
    Важливі особливості одягу для недоношених малюків
    Народження недоношеної дитини є великим випробуванням для батьків. Такий малюк потребує особливого догляду, уваги та турботи. Одяг для недоношених дітей має специфічні вимоги, які забезпечують комфорт, безпеку та сприяють здоровому розвитку. Тому важливо розібрати у тонкощах, зрозуміти, як обрати та що саме.
    Повна версія статті
  • Палантини для хрещення: правила вибору, використання
    Палантини для хрещення: правила вибору, використання
    Палантин для хрещення – це довгий шарф або накидка, яка використовується під час християнського обряду хрещення. Він є важливим елементом традиційного обрядового одягу, символізуючи чистоту, благословення та духовне оновлення. Часто він виготовляється з ніжних тканин, таких як шовк або атлас, і може бути прикрашений вишивкою, мереживом або релігійними символами.
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner